Regal Estate, памучна римска сенка, безжична, изолационо затемнување, сива, 63W 72L
Неодамнешно

Regal Estate, памучна римска сенка, безжична, изолационо затемнување, сива, 63W 72L

DEN 768.00

Това е достапна

Regal Estate Insulating Roman Shade безжична безжична енергија е вечен софистициран дизајн кој нуди и убавина и енергетска ефикасност. Овој модерен дизајн ви дава две нијанси во една без видливи жици и прекрасен униформа изглед однадвор. Римска сенка е погодна за формални или случајни простории каде ви треба одлична просторија затемнување, додадена изолација и допир на елеганција. Лесно е да се прилагоди со едноставно држење на долната железница и потоа нежно кревање или спуштање на сенката со рака. Достапно во седум зачудувачки бои кои се бели, каки, ​​чоколадо, морнарица, сива, слонова коска и светло сива боја, безжична римска сенка, е направена од 100% фин памук и исто така одговара на повеќето стандардни прозорци. Римските нијанси се класична опција за стандардни ролетни прозорци. Нашите ролетни и нијанси на регал недвижнини се одобрени од Најдобро за деца и родители за безбедност на слепи прозорци што го прави совршен за домови и објекти каде што се присутни мали деца и миленичиња 63 W x 72 L е вистинска големина. Се вклопува во рамката на прозорецот 63 до 63,5 инчи ширина. Достапни во големини на ширина од 20 "до 72" во додатоци од 1 инч, висина достапна во само 72 ". Римските нијанси можат да се инсталираат во рамките на прозорецот. Ве молиме инсталирајте ги дополнителните центри за поддршка и безбедност . Сенка за затемнување, достапна во чоколадо, сива, каки, ​​морнарица, бела, слонова коска и светло сива боја. Да се ​​грижи едноставно прашина или вакуумска ткаенина со мека четка и избришете ги двете шини. Лесно се работи со едноставно држење на долната шина и подигнување и пониско до посакуваната висина. Пакетот вклучува пакет One shade, mounting hardware set and installation instructions. FABRIC SHADES TENDS TO WRINKLE WHEN PACKAGED; SIMPLY STEAM IRON ON A LOW SETTING OR GIVE FEW DAYS TO SETTLE. FREE color swatches available, email customerservices@ and provide product and color name or link and Поштенска адреса, дозволете 3-4 дена да го примите вашиот swatch.

Основните својства

Додатоци на производот