Старбакс, Карамел Средно Печено К-Чаша Кафе Парчиња, Брои
Неодамнешно

Старбакс, Карамел Средно Печено К-Чаша Кафе Парчиња, Брои

DEN 271.68

Това е достапна

Толку едноставно. Толку слатко. Вкусот на карамела го додава вистинскиот допир на богатство на Ова Русокоса печено кафе Од Старбакс. Создадете моменти за вкус со секоја чаша за една порција, од аромата за подготовка до последната голтка. Додадете малку вкусна забава во вашата чаша пред подготовка : бел слез, екстракт од бадем или мешавина од топло чоколадо. Нестле користи трговски марки Старбакс под лиценца.Старбакс, Карамел Средно Печено Мешунки За Кафе К-Шолја, 44 БРОИ ПРЕМИУМ КАФЕ ВО К—ШОЛЈА-Старбакс испорачува исклучителна шолја за кафе по шолја со оваа кутија За мешунки Од 44 Грофови К-Чаша Кафе Со Вкус На Карамела За пиварите Кеуриг. КАФЕ СО ВКУС НА КАРАМЕЛА-Уживајте во путерот и мазната сладост на карамелата на ова кафе со вкус. СВЕЖ ВКУС-Старбакс се придржува до највисоките стандарди за квалитет-ве испраќа истите внимателно печени 100% зрна кафе од coffeeбика што ги приготвуваме во нашите кафулиња. НАПРАВЕТЕ ГО ТОА СВОЕ-совршена секојдневна шолја, кафето Старбакс е одлично за додавање personal допири на инспирација како млеко, крем, сируп или разни други додатоци за да го направите ваш. ЕТИЧКИ ИЗВОРИ-Старбакс е посветен на 100% етички извори на кафе во партнерство со Конзервација Интернационал.

Основните својства

Додатоци на производот