Тотес Деца Бастер Снег Чизми Со Еластична Чипка Вклучите Затворање Црна Сина Медиум
Неодамнешно

Тотес Деца Бастер Снег Чизми Со Еластична Чипка Вклучите Затворање Црна Сина Медиум

DEN 479.84

Това е достапна

Чизмите ШТО ГИ ДРЖАТ НАСТРАНА ЛАДНИТЕ чизми за зимски чизми за сите временски услови за деца и мали деца ја спојуваат идеалната мешавина на удобност и функција. Нашите чизми се дизајнирани да бидат лесни за качување и исклучување, но прилагодливите еластични врвки со затворачи за вклучување обезбедуваат тие да останат безбедно дури и во најактивната зимска забава! Овие издржливи чизми за снег обезбедуваат заштита од сите временски услови за да ги одржат стапалата топли и суви, водоотпорен горен дел со пријатен слој на изолација од вештачко стрижење и гумени ѓонови што не се лизгаат за сигурна влечна сила. ДЕЦАТА ДОБИВААТ УДАР ОД ЗИМАТА! Лесно се качува и исклучува. Целосно изолирани за да ги одржуваат нозете топли и суви. Кружен прст и без пета за поголема стабилност. Лесни, издржливи водоотпорни горни делови го отсекуваат снегот. Гумен ѓон што не се лизга со сигурна шема на влечење на зафат. Прилагодливи еластични врвки со затворање на прекинувачот за сигурно вклопување. Солидна, конструкција за сите временски услови се спротивставува на зимските активности. КАКО ДА ЗНАМ КОЈА ГОЛЕМИНА ДА ЈА ДОБИЈАМ? Нашите чизми работат со вистинска големина. Наведете ја табелата за големина погоре за да се осигурате дека барате точна големина. ДАЛИ ОВИЕ ЧИЗМИ СЕ ВОДООТПОРНИ? Дизајниран да се спротивстави на влагата за одржување на топол, сув ентериер, шевовите се запечатени, стапалата се водоотпорни, а горниот материјал го олеснува прашината од снегот. Que-TOTES Buster Детски Снежни Чизми имаат удобна изолација, запечатени шевови и солиден надворешен ѓон за да ја задржат влагата надвор и нозете на вашето дете топло и суво. Пријатни И ЛЕСНИ winter зимските чизми за деца бастер имаат водоотпорни, изолирани горни делови обложени со вештачко стрижење за да ги одржат нозете на вашето дете топли и удобни за време на активности на отворено. ✔ Дизајниран Со тркалезен прст И без пета, Гумениот ѓон И цврстата шема на Шарите на Чизмите "Снежни чизми" даваат сигурна влечна сила на масни, снежни површини. ● ВКЛУЧУВАЊЕ И ИСКЛУЧУВАЊЕ СО ЛЕСНОТИЈА.. Лесни за Употреба прилагодливи еластични врвки со затворање на прекинувачот значи дека нашите зимски чизми остануваат безбедно и обезбедуваат одлична поддршка. ● УДОБНИ И ИЗДРЖЛИВИ.. Направени За да претепаат, нашите удобни снежни чизми за деца и мали деца се спротивставуваат на најтешките средини и држат чекор дури и со најактивните момчиња и девојчиња.

Основните својства

Додатоци на производот