Жакард Професионално Мастило За Печатење На Екран, Оз. Скарлет
Неодамнешно

Жакард Професионално Мастило За Печатење На Екран, Оз. Скарлет

DEN 2719.84

Това е достапна

Ова мастило за печатење на екран на база на вода е специјално формулирано за да обезбеди продолжено отворено време на екранот, овозможувајќи ви доволно време за работа. Истражете ја можноста да работите со повеќе бои без сушење мастило на екранот и да постигнете печатење со поголема резолуција без страв од затнување на екраните. Ова мастило работи добро со повеќето површини, вклучувајќи ткаенина, хартија, пластика, винил, кожа, метал и многу повеќе; нема да се збрчка хартија при печатење уметнички дела. За трајност и издржливост, загрејте го мастилото кога користите ткаенини. Жакард Професионално Мастило За Печатење На Екран, 4 мл. Скарлет. Чистењето е лесно само со сапун и вода. Архивски, лесен и постојан. Откако ќе се постават мастилата се целосно перат и хемиско чистење и на природни и на синтетички ткаенини.

Основните својства

Додатоци на производот