Класа Приколка Кука, Приемник, Компатибилен Со Одберете Џип Компас, Патриот
Неодамнешно

Класа Приколка Кука, Приемник, Компатибилен Со Одберете Џип Компас, Патриот

DEN 183.84

Това е достапна

Без оглед на следниот контролен пункт е на вашата авантура без разлика дали тоа е добивање на вашиот велосипед на патеката пред изгрејсонце или што го прави на кампот пред темнината КУРТ класа 2 накуцване ви овозможи да Го Донесе со доверба. Овие приклучоци за приемници се направени за да се справат со повеќето апликации за влечење со лесна должност и нудат прилагодено вклопување за вашето возило. Обично се користи на автомобили со целосна големина, кросовери, компактни Теренци, мини комбиња или дури и компактни пикап камиони, кука за приколка ОД класа 2 го надополнува дизајнот на помали возила. Овој конкретен накуцване од класа 2 е направен да биде обичај за одредени години На Џип Компасот и Патриот (за да ја потврдите компатибилноста на возилото, видете ги информациите за апликацијата). Тој нуди капацитет за носење тежина од 3.500 фунти. ГТВ и 300 фунти. ТВ. Приклучоците за приколки од класа 2 обично може да се користат за влечење на различни лесни приколки, како што се мала приколка за комунални услуги, мала приколка за рибарски брод или скокачки кампер (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење). Тие се исто така совршени за додавање товарен простор на вашето возило со решетка за велосипеди или носач на товар. Оваа кука од класа 2 се одликува со цевка за приемник 1-1/4 за прифаќање на држач за монтирање топка или друг додаток монтиран на кука. За безбедност, се тестира во согласност со SAE J684. Прилагодениот дизајн на накуцване на приколката бара дополнителна грижа, и како такви, куките од КЛАСА 2 се дизајнирани со користење на вистински возила и практично истражување. Ние користиме челик со висока цврстина, роботско заварување и ригорозно тестирање за да произведеме куки што се изградени за да одговараат на вашиот животен стил. За да се осигураме дека секоја кука ќе биде сигурно продолжување на вашето возило, ние исто така ги завршуваме нашите куки во ко-лекување на течен А-капут и црн прав, давајќи им долготрајна ' рѓа и отпорност на абење. Оценето на 3.500 фунти. бруто тежина на приколката и 300 килограми. тежина на јазикот. Дизајниран со дизајн специфичен за возилото за прилагодено вклопување. Скриено главно тело ЗА ое изглед и беспрекорна интеграција со возилото.

Основните својства

Додатоци на производот