Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Аккварела - Авенија на четканата алуминиумска уметност на Америка од Америка од Филип Хугонард
Неодамнешно

Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Аккварела - Авенија на четканата алуминиумска уметност на Америка од

DEN 9847.36

Това е достапна

Уметник : Филип Хугонардсбук : City Scapestyle : Bold & Eclectic Modern Product Type : Пловечко четкано алуминиумско уметничко дело, подготвено да го обеси ова подготвено за виси, пловечки четкани алуминиумски уметнички делови се одликува со авенија на Америка и знак на еден начин. Истакнати бои : бела, портокалова, тен, виолетова, вино, розова Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Ова алуминиумско уметничко дело од 16x22 е подготвено да виси. Сликата е отпечатена на врвот на композитниот панел со дебела алуминиум со дебелина од еден осми инчи за додадена текстура и сјајност. Оваа техника овозможува да се покаже четканата алуминиумска текстура, обезбедувајќи брилијантен ефект и сатенска завршница што е невидена. Материјалот за кадрирање на уметничките дела прикачен на грбот чисто го крева парчето од wallидот за да му даде лебдечки ефект. Оваа уметност обезбедува прекрасен, модерен, елегантен дизајн без најголемиот дел од рамката и е задолжителна за кој било простор. Авенијата на Америка и знак на еден начин.

Основните својства

Додатоци на производот