Сет на облеки на лавовите за момчиња за бебиња Тери, 3-парчиња, големини 0- месеци
Неодамнешно

Сет на облеки на лавовите за момчиња за бебиња Тери, 3-парчиња, големини 0- месеци

DEN 169.28

Това е достапна

Hakuna Matata! Момчето е подготвено за денот со модата на Дизни инспирирана од неговиот омилен - кралот на лавот. Овој комплет со три парчиња облека на бебето има кратки ракави, панталони за влечење и симпатична капа за корпи за да ја заврши облеката на денот. Снежните на задниот врат на мета се совршени за родителите и бебето да помогнат при лесно облекување и промени. Материјал : Топ : 60% памук/40% полиестер; Капа/шорцеви : 80% памук/20% полиестер со 60% памук/40% врзување на полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 мета, 1 пар шорцеви и 1 капа за корпи. Карактеристики на ти : прилепувања на вратот за лесно облекување; кратки ракави; врзување на контраст на вратот; Печатење на знаци. Кратки карактеристики : стил на влечење; еластична половината за дополнителна удобност; детали за цртање; Француски дизајн на Териклот; странични џебови. Карактеристики на корпата : Француски дизајн на Териклот. © Дизни, сите права се задржани. Сет на облека со 3 парчиња на Baby Boys King.

Основните својства

Додатоци на производот