Трговска марка ликовна уметност „подвлечена наутичка IV“ платно уметност од Вероник Чарон
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „подвлечена наутичка IV“ платно уметност од Вероник Чарон

DEN 1530.08

Това е достапна

Уметник : Veronique Charronsubject : Typography Style : Наутички прооден вид : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сидро од десната страна на сината сцена. Портфолиото/фотографијата на Wild Apple ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сидро од десната страна на сина сцена.

Основните својства

Додатоци на производот