Фармите на Коста Трендинг тропски животни живи зелена мини фабрика за мини -чудовишта во 6in. Тенџере
Неодамнешно

Фармите на Коста Трендинг тропски животни живи зелена мини фабрика за мини -чудовишта во 6in. Тенџере

DEN 295.52

Това е достапна

Колекцијата Трендик Тропски : Подигнете го вашиот декор за дома со исклучителни нови сорти што претставуваат некои од најжешките сорти на куќи на социјалните медиуми. Растете малку швајцарски чудовишта во светла, индиректна сончева светлина за најдобар раст и уживајте!. (Куќиштето е врзано за корен кога корените се појавуваат во почвата или почнуваат да избегаат низ дупките за одвод во дното на тенџерето. Не ги надминувајте градинарските градинарски растенија/обликување : Исечете ги сите лисја од пожолтување или умирање. Безбедност на растенијата : Растенијата на Коста Фарми не се наменети за потрошувачка на човекот или животните. Прилагодете по потреба за вашата околина . Опции на отворено : Во лето, растенијата можат да се одгледуваат на отворено на високо светло (но не и целото сонце на отворено). Со текот на времето, новите лисја стануваат поголеми и похрабри, создавајќи изглед што не можете да помогнете, но да се покажете.

Основните својства

Додатоци на производот