Кали тапациран кревет, рамка со големина на кралот, светло сив кадифе
Неодамнешно

Кали тапациран кревет, рамка со големина на кралот, светло сив кадифе

DEN 2639.84

Това е достапна

Тапациран кревет DHP Callie е совршена комбинација на шик и модерна. Тапациран во кадифе, Кали се одликува со ребрестиот со висок профил со ребрести тафтирани плочи и подножјето со низок профил. Металните нозе обезбедуваат едноставен, но стилски детал за акцент што ја носи елегантната естетика на друго ниво. Овој тапациран кревет е конструиран со робусна рамка од дрво, која вклучува метални странични шини и дополнителни централни метални нозе за да се обезбеди долготрајна стабилност и поддршка. Уште повеќе, дизајнот вклучува систем за поддршка на Слат Бентвуд кој ја елиминира потребата за пролет на кутијата или која било дополнителна основа и се прилагодува на притисокот извршен врз нив. Тапацираниот кревет на DHP Callie ги покрива сите предмети на вашата листа со список со тоа што е функционален и на тренд. Што повеќе би сакале? Добијте го тапацираниот кревет на Кали и дајте му на вашата соба центар за изјава што го заслужува. Достапно во повеќе опции за големина и боја. DHP Callie тапациран кревет, рамка со големина на кралот, светло сив кадифе : шик модерен кадифениот тапациран кревет со ребрестиот со висок профил со ребрести тафтирани табла и табла за нозе со низок профил . одобрено од мал простор за живеење. Робусна конструкција на рамки од дрво што вклучува странични шини и дополнителни метални нозе за да се обезбеди стабилност и поддршка . Систем за поддршка на Slat Bentwood што ја елиминира потребата за дополнителна основа на кутијата и се прилагодува на притисокот извршен на нив . бродови во две лесни за ракување со кутии и Лесно е да се соберат. Достапно во големина на близнаци, полна, кралица и крал. Понудени во повеќе бои . Димензии на производот : 85,5 "L x 82" W x 45,5 "H. Ограничување на тежината : 500 lbs. Димензии на испорака : Поле 1 : 83" L x 28 "W x 5" H. Box 2 : 85 " L x 15 "l x 11" H. Нето тежина : 124,5 lbs. Бруто тежина - Поле 1 : 44 фунти. Поле 2 : 99 фунти.

Основните својства

Додатоци на производот