Експерт градинар 2.25g спираа во живо грмушка
Неодамнешно

Експерт градинар 2.25g спираа во живо грмушка

DEN 519.68

Това е достапна

Златниот пламен Spiraea е густа, исправена, затегната, листопадна грмушка што се забележува за неговото впечатливо, светло, жолто-зелено зеленило. Во есента, прекрасното зеленило се претвора во бакар портокал, додавајќи сезонски интерес и талент. Во текот на летото цвета со јата на длабоки розови црвени цвеќиња кои се издигнуваат над зеленилото. Контрастот на бојата на жолтото-зелено зеленило и розово-црвените цути обезбедуваат поп во боја во пејзажот. Златниот пламен на Spiraea сака целосна забава на делумно сонце и рамномерно влажна, добро исцедена почва. Willе порасне висока 3- до 4 метри и ќе се шири пошироко. Тоа е прилично како фабрика за акцент или се меша во граница. Засадете неколку во маса за поголемо влијание или како ниско растечки, шарена жива ограда. За здрави грмушки вода сè додека не се воспостават растенија. Тогаш едноставно вода по потреба. Нахрани грмушки со ѓубриво со целта на почетокот на пролетната сезона во основата на грмушката. Целосно сонце. -30â ° F. Харди до зона 4. Вода колку што е потребно за да се задржи почвата рамномерно влажна . нахрани грмушки со ѓубриво со сите намени на почетокот на пролетната сезона во основата . Висина : 3ft. Ширина : 3ft. Зеленилото расте пролет до лето. Оваа ставка може да се најде само во продавница. Предметот и бојата може да варираат по продавница. Посетете го вашиот градинарски центар за достапност.

Основните својства

Додатоци на производот