јас играм. Девојче за бебиња и мали деца за повторно користење апсорбирачки 2pk костим за капење, големини 6M-4T
Неодамнешно

јас играм. Девојче за бебиња и мали деца за повторно користење апсорбирачки 2pk костим за капење, големини 6M-4T

DEN 1.00

Това е достапна

Пливање и прскање со доверба знаејќи дека вашето малечко е заштитено од несреќи со нашата I Play.® By Green Sprouts® Повлекување на повторна употреба на апсорбирана пелена за капење (2 пакувања). Заштедете пари и намалете го отпадот во споредба со пелени за еднократна употреба, кои честопати се помалку безбедни од нашиот дизајн со троен слој. Нашата трим, лесна и машина за пливање со миење на машината за миење садови има лагерна лагер за да спречи осип на пелена, апсорбирачки внатрешен слој што не се крева, и водоотпорен надворешен слој што работи со половината и нозете што одговараат на половината и нозете за да се спречи протекување. Тенок дизајн е достапен во симпатични отпечатоци за да се носат сами или под стандарден костим за капење. Доверливи од родители и училишта за пливање повеќе од 30 години како најдобра пелена за пливање за бебиња и мали деца. Нашите пелени за пливање со врвен квалитет се тестирани против список на над 350 штетни материи според Стандард 100 од ОЕКО-Текс за здравјето и безбедноста на вашето бебе. Трим, лесна и удобна пелена за пливање го охрабрува пливањето - баби ќе се движи слободно за време на лекциите за пливање без да се чувствуваме тежено. Без гломазна ткаенина и дополнителни прилепувања, нашата пелена за пливање за бебиња е доволно симпатична за да се носи сам, но доволно тенок за да се носи под стандарден костим за капење. -Селегарскиот дизајн нуди супериорна функција и удобност. Лигерната лагер се дише против кожата на бебето и помага да се спречи осип на пелена. Внатрешниот абсорбента слој помага да се заштити од хаос надвор од базенот без да се навлегува, додека водоотпорен надворешен слој работи со половината и нозете што одговараат за да понудат безбедна заштита од несреќи. Зачудувачки и чести проверки на пелена се од суштинско значење за секоја пелена за пливање за да се спречат несреќи во базен, видете ја табелата со големина за повеќе информации. САД Пат. Бр. 7.678,102. Не е потребна друга пелена! Економично и создава помалку отпад-заштедува пари и го намалува отпадот со нашата машина за миење машини, пелена за пливање во еднократна употреба во споредба со пелени за пливање за еднократна употреба. со блокирање на 97,5% -99+% од УВ зраците.

Основните својства

Додатоци на производот