БЕСАРАБИЈАН JIMИМИ ФЛОРАЛНА ПОДРАЧЈЕ, Црна мудрец, 4 '6'
Неодамнешно

БЕСАРАБИЈАН JIMИМИ ФЛОРАЛНА ПОДРАЧЈЕ, Црна мудрец, 4 '6'

DEN 0.67

Това е достапна

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Живеат подобро. БЕСАРАБИЈАНРИЧКИ ИСТОРИНА Европа култура Традиционалните килими со килими се инспирирани од богатата култура во Источна Европа. Секој килим е стилизиран со бујни цветни обрасци во светли бои за да се подобри убавината на секоја просторија. БЕСАРАБИЈАНСКИТЕ килими се наполни со употреба на мешавина од памук, јута и Ченил, што резултира во удобно меки, рамни ткаени текстури. Боја : Црна/мудрец. Големина : 4 'x 6'. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,25 во . 52% памук, 25% јута, 20% полиестер chenille, 3% полиестер. Поддршка од памук, рампа за килими (продадено одделно) препорачана за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна употреба. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме. Пакувањето и превозот на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Дозволете изобилство ти. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Основните својства

Додатоци на производот