Трговска марка ликовна уметност „Еднорог магија VI облаци“ платно уметност од Мелиса Аверинос
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Еднорог магија VI облаци“ платно уметност од Мелиса Аверинос

DEN 2.33

Това е достапна

Уметник : Мелиса Averino Ssubject : Typography Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Еднорог магија VI облаци“ платно уметност од Мелиса Аверинос.

Основните својства

Додатоци на производот