Dorman BC581506PR Задна горна надворешна контрола на раката за суспензија за специфични модели на Honda Fits Select: 2001- Honda Civic, 2002- Honda CR-V
Неодамнешно

Dorman BC581506PR Задна горна надворешна контрола на раката за суспензија за специфични модели на Honda Fits Select: 2001- Honda

DEN 0.33

Това е достапна

Оваа контрола на раката за контрола на суспензијата е прецизно-инженерско и строго тестирано за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на специфични возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Сигурно вклопување - прецизно -инженер за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција - произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани - темелни мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел одговара : Хонда Цивил : 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 Хонда ЦР-В : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Хонда Елемент : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 година, 2010, 2011 година.

Основните својства

Додатоци на производот