Уметнички ткајачи Катано беж 2'6 10 модерен килим на областа Икат
Неодамнешно

Уметнички ткајачи Катано беж 2'6 10 модерен килим на областа Икат

DEN 3.33

Това е достапна

Симплистичките килими од колекцијата „Уметноста на јазолот Катано“ служат како голема претстава на современиот декор. Со изградбата на раката, овие килими нудат прифатлива алтернатива на другите рачно изработени конструкции додека го зачувуваат истиот шарм. Направено со вискоза во Индија и има низок куп. Само место на професионално чисто. Препорачана е подлога за килими. 1 година Ограничена гаранција на производителот. 100% вискоза. Рачно зафатена во Индија. Низок куп. Висина на купот : 0,3 ". Само затворен. Боја : беж. Нијанси на камила, крем. 2'6" x 10 'Тркач на тркач. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Модерно и еклектично, овој модерен стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Лесно за чистење и одржување, препорачуваме редовно празнење и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Вакуумите на канистер без шипки за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум. Функционалниот низок куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги структурира вратите . Една година ограничена гаранција на производителот. Препорачана е подлога за килими.

Основните својства

Додатоци на производот