Трговска марка ликовна уметност 'Anchorage Alaska Skyline портрет II' Canvas Art by Michael Tompsett
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност 'Anchorage Alaska Skyline портрет II' Canvas Art by Michael Tompsett

DEN 0.67

Това е достапна

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно мастило градско пештерско мастило на Енкориџ Алјаска над бела позадина истакнати бои : Бела, сива, црна уметност и дизајн секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црн градски пејзаж на Енкориџ Алјаска над бела позадина.

Основните својства

Додатоци на производот

Crocs Unise Duet Sport Sports
Неодамнешно
Crocs Unise Duet Sport Sports
Това е достапна
DEN 359.84
ценето: