Империјал КТ ТДВ тркалезен дијамантски двојно ореолски ангажман прстен во 10к розово злато
Неодамнешно

Империјал КТ ТДВ тркалезен дијамантски двојно ореолски ангажман прстен во 10к розово злато

DEN 1.33

Това е достапна

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во злато од розово злато од 10 килограми, прстенот има дијамант од 1/6 КТ тркалезна, поставена во центарот. Двојна рамка со форма на перница од тркалезни дијаманти го опкружува централниот камен, додека дополнителните тркалезни дијаманти ја красат прстенот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 1/3 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

Основните својства

Додатоци на производот