Трговска марка ликовна уметност „хороскоп аквариус“ платно уметност од Моира Херши
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „хороскоп аквариус“ платно уметност од Моира Херши

DEN 242.72

Това е достапна

Уметник : Моира Хершејсубјект : Сè уште начин на живот : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира соstвездието на Водолијата на сина круг со бела позадина. Истакнати бои : бело, задебелување, светло сино, сино портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Констелацијата на Водолија на синиот круг со бела позадина.

Основните својства

Додатоци на производот