Трговска марка ликовна уметност „многу добро куче“ платно уметност од Мет Флин
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „многу добро куче“ платно уметност од Мет Флин

DEN 2.67

Това е достапна

Уметник : Мет Флинсубјект : животни Стил : Рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има куче над потресена сина позадина. Истакнати бои : светло сина, виолетова, сива, црна, сина, тен, кафеава што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ги зајакнат вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. куче над потресена сина позадина.

Основните својства

Додатоци на производот