Shawnee Mills® Pipped Country Gravy Mi 2. Oz. Торбичка
Неодамнешно

Shawnee Mills® Pipped Country Gravy Mi 2. Oz. Торбичка

DEN 89.28

Това е достапна

За време на годините на земјиштето во Оклахома, семејството Ј. Лојд Форд ја изгради својата оригинална кабина за најавување во 1895 година. Зачувано од неговата компанија, обележјето сè уште стои денес. Мелницата што ја започна во 1906 година, е наследство на неговото инсистирање на квалитетни производи. Тој ги постави стандардите за Shawnee Mills®, кој сè уште управуваше од третата и четвртата генерација на Ford Family Millers. Омилена изјава од Ј. Лојд Форд беше,? Никој од нас не би изнесувал многу без помош и влијание на семејството и пријателите .? Прави 2 чаши. Само додадете вода.

Основните својства

Додатоци на производот