Дорман 674 - Патнички Страничен Издувен Колектор за Специфични Модели на Форд Одговара избери: 2007 - ФОРД Ф150, 2007 - ФОРД ЕКОНОЛИН
Неодамнешно

Дорман 674 - Патнички Страничен Издувен Колектор за Специфични Модели на Форд Одговара избери: 2007 - ФОРД Ф150, 2007 - ФОРД

DEN 2.33

Това е достапна

Овој издувен колектор беше прецизно дизајниран и издржливо произведен за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот колектор на одредени возила. Ги вклучува сите потребни дихтунзи и хардвер за цевки за целосна поправка. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Сигурна конструкција-издржливите материјали се спротивставуваат на искривување, пукање и протекување за долготрајни перформанси. Целосна поправка-ги вклучува сите потребни дихтунзи и хардвер за цевки. Доверлив дизајн-изграден од лидер во индустријата во резервни колектори. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Е-150 : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Форд Е-250 : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Форд Еконолин Ван : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014форд Еконолин Вагон : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Форд Ф-150 : 2007, 2008, 2009, 2010 форд Лобо : 2007, 2008.

Основните својства

Додатоци на производот