Нурисон Фузија Апстракт Сива 7'10 10'6 Област Килим
Неодамнешно

Нурисон Фузија Апстракт Сива 7'10 10'6 Област Килим

DEN 1439.84

Това е достапна

Колекцијата На Фузија Од Нурисон носи елементи од современи и традиционални дизајни на килими заедно во богат блуз, живописни розови и елегантни неутрални. Персиските цветни обрасци и апстрактните потези со четки играат на свилени, кадифни купови, со потресени ефекти во боја за да создадат гроздобер привлечност. Има стил за секоја соба во вашиот дом! Задебелени, апстрактни дизајни се комбинираат со кадифен, поканувајќи влакна за да создадат впечатлива фокусна точка за вашата омилена соба. Овој тепих За Собирање фузија може да се пофали со современ талент во елегантни, модерни сиви и неутрални тонови, носејќи уметнички талент во секој простор во вашиот дом. Апстрактни модели на четки во јаглен сиво на крем поле. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби или дневни соби. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Лесно чистење и одржување на самото место. Луксузно мек кадифен куп. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Основните својства

Додатоци на производот