Занает Каеле Апстрактна Област Килим, 8' 10', Сива Сина
Неодамнешно

Занает Каеле Апстрактна Област Килим, 8' 10', Сива Сина

DEN 4824.32

Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција на занаетчиски Килими Современа Дизајнирана Област Колекцијата Занаетчиски Килими прикажува примамливи слики во вртливи бои и текстури со висок допир. Со впечатливи нагласувања и нерасположени тонски нијанси кои ги истакнуваат контурите на суптилниот гравиран куп, Занаетот е прекрасен избор за да се даде талент на пентхаус на современиот декор. Килимите од занаетчиската област се направени со користење на меки синтетички предива за трајна убавина и удобност под нозете. Боја : Сива/Сина. Големина : 8 'х 10'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина купот : 0.47 во. 85% Полипропилен, 15% Полиестер. Подлога од латекс, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основните својства

Додатоци на производот