Моќ Стоп Задна З Улична Воинска Подлога За Сопирачки И Комплет За Ротор К472-26
Неодамнешно

Моќ Стоп Задна З Улична Воинска Подлога За Сопирачки И Комплет За Ротор К472-26

DEN 2.67

Това е достапна

Секоја компонента на овој комплет за сопирање е дизајнирана да се справи со зголемената побарувачка на автомобили со мускули со високи коњски сили и модифицирани возила. Треба подобро запирање на моќта при поголеми брзини? Комплетот За Сопирање На Улицата З26 Воин Е рентабилно решение. Керамичките влошки за сопирачките во овој комплет ја подобруваат дисипацијата на топлина за подобро сопирање. Вртежниот момент На Сопирачката Z26 е постојано поголем од ое влошките со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за да се зајакне соединението и да се обезбеди силна моќ на запирање без да се жртвува секојдневната возливост. Влошките на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Роторите се дупчат и дупчиња што обезбедува максимално ладење. Сребрениот Цинк дихромат се применува на сите дупчат тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и позлата со цинк помага во спречување на ' рѓа и корозија. Со вклучен хардвер од нерѓосувачки челик, овој економичен комплет има се што ви треба за работата. Направете ги сопирачките правилно со Комплетот За Сопирање На Улицата Z26. Вклучува хардвер за инсталација од нерѓосувачки челик и керамички лубрикант за сопирачки со висока температура. Стоп За напојување Задна З26 Улична Воинска Подлога За Сопирачки И Комплет За Ротор К472-26 • керамичките влошки за сопирачките ја подобруваат дисипацијата на топлина за подобра моќност на запирање при големи брзини • влошките за Сопирачките се заоблени и дупчиња за сопирање без бучава • дупчените и дупчените ротори се позлатени со цинк за максимална заштита од ' рѓа • Направени За возачи со екстремни перформанси на кои им требаат пократки запирања • вртежниот момент На сопирачката З26 е постојано поголем од ОЕ Влошки • Одговара : Мазда Рх-7 1991-1986.

Основните својства

Додатоци на производот