Кајти Храна Од Дивиот Хрчак
Неодамнешно

Кајти Храна Од Дивиот Хрчак

DEN 0.67

Това е достапна

Во Дивината, хрчаците бараат комплексен опсег на хранливи материи од различни зрна, семиња, јаткасти плодови, цвеќиња, овошје и зеленчук за да го поддржат оптималното здравје. Експертите за исхрана на животните во Кајти развиле Храна од дивата мешавина за фуражот во вашето семејство. Инспирирана од навиките за хранење на предците на хрчаците, Храната од дивата мешавина е изработена со рачно избрано Семе од Сончоглед, Кикирики, Семе од Тиква, Морков и Ливче Од Роза за да се поттикне здравата активност за потрага по храна што му е потребна на вашиот хрчак. Парчињата со пелети нудат сеопфатна исхрана и содржат природни пробиотици за поддршка на дигестивното здравје. Храната од дивата мешавина содржи хранливи и вкусни состојки за да ги задоволи уникатните диететски потреби на вашиот хрчак и нема додаден шеќер, полнила или вештачки конзерванси. Со повеќе од 150 години нутритивна извонредност, кајти е почестен да биде во срцето на вашата здрава, среќна рутина за хранење. Секојдневна исхрана специфична за видовите инспирирана од навиките за хранење на предците . Премиум пелети со мешавина од колк од роза, невен, сладок компир и сено тимоти. Нема додаден шеќер, полнила или вештачки конзерванси. Природни состојки за потрага по храна за разновидност и збогатување . Направено со вистинско овошје, зеленчук, цвеќиња, омега-3, пребиотици, пробиотици, антиоксиданси и амино киселини. Исхрана На Хрчаци.

Основните својства

Додатоци на производот