Буртс Пчели Добрина Свети Течна Основа, Порцелан-1. Унца
Неодамнешно

Буртс Пчели Добрина Свети Течна Основа, Порцелан-1. Унца

DEN 1.67

Това е достапна

Блескавата кожа е секогаш внатре. Буртс Пчели Добрина Сјае Течна Основа Во Порцелан е целосна покриеност, минерална шминка која ја остава кожата помазна и посјајна со природна завршница која никогаш не е тешка, колаче или мрсна. Оваа 98,9% природна навлажнувачка подлога веднаш ја хидрира и ја храни кожата и останува цел ден. Направено Со Масло Од семе од ливада, познато по своите навлажнувачки придобивки, ви дава природно убави резултати и внатре и надвор. Рафали Пчели Добрина Сјае Течната Подлога е совршена за сува или комбинирана кожа. Достапно во 18 нијанси со природен изглед за да одговараат на различни тонови на кожата. Порцеланот е идеален за светла кожа со ладни, розови нијанси. Буртс Пчели Добрина Сјае Течната Основа е формулирана без парабени, фталати, СЛС, вазелин или синтетички мириси. Неговиот дерматолог тестирал и никогаш не тестирал на животни. ФОНДАЦИЈА СО СРЕДНА ДО ЦЕЛОСНА ПОКРИЕНОСТ : едно шише со пумпа со течна основа во Слонова Коска е идеално за светла кожа со мешавина од ладни и топли подтонови. ХРАНЛИВИ СОСТОЈКИ : Направени со Масло Од семе од ливада Со одговорен извор, оваа шминка за подлога ги крие несовршеностите додека ја храни кожата. ПРИРОДНА ШМИНКА КОЈА ИЗМАЗНУВА : 98,9% природната минерална шминка навлажнува, изедначува и измазнува за природен изглед кој трае цел ден. ТЕЧНА ОСНОВА : оваа градежна течна основа доаѓа во различни нијанси кои одговараат на различни тонови на кожата и никогаш не изгледаат тешки колачи или мрсни. ДЕРМАТОЛОГ-ТЕСТИРАН : оваа течна шминка За Пчели Е дерматолог-тестирана и формулирана без парабени, фталати, СЛС, вазелин, талк, синтетички мириси или силикони. Никогаш не се тестира на животни.

Основните својства

Додатоци на производот