Прво Предупредување Атом Микро Фотоелектричен Аларм За Чад Со Античка Бакарна Завршница, Пакување
Неодамнешно

Прво Предупредување Атом Микро Фотоелектричен Аларм За Чад Со Античка Бакарна Завршница, Пакување

DEN 262.88

Това е достапна

Избран за добитник на 2014 Добар Домаќинство ВИП, 2013 Практични Списание И 2013 чикаго иновации награди за иновативен дизајн на производи, пакување на целата моќ на напреден фотоелектричен аларм за чад во рационализиран, минијатурен дизајн, Првиот Аларм За Алармирање Атом И Пожар обезбедува максимална заштита во микро дизајн. Технологијата за оптичко фотоелектрично сензори обезбедува прецизно откривање и ги намалува непријатните аларми од готвење чад или туш пареа. Микро дизајнот, со ширина од само 1,87 инчи, е 62 проценти помал од стандардните аларми, што го прави повеќе стилски и помалку наметлив на таваните и ѕидовите. Алармот вклучува долготрајна литиумска батерија 3 V Duracell ЗА да се обезбеди континуирана моќност повеќе од една година без замена. Алармите имаат звучен аларм од 85 d B со ТРЕПКАЧКА ЛЕР и погодно копче за тестирање/тишина со двојна функција за контрола на таа функција. Алармот е лесен за инсталирање; едноставно прикачете држач за монтирање на ѕид или таван и извртувајте го алармот за да го заклучите на место. Прво Предупредување Атом Микро Фотоелектричен Аларм За Чад Со Античка Бакарна Завршница, 3 Пакување : Наградуваниот напреден микро дизајн е 62 проценти помал во дијаметар од стандардниот аларм, за максимална заштита со мал отпечаток. Фотоелектричниот сензор за чад е отпорен на непријатни аларми. Вклучува долготрајна 3v CR2 литиумска батерија. Карактеристики гласна 85 дб сирена и едно копче за тестирање/тишина. Системот за безбедно монтирање на Smart Clip спречува инсталација на аларм без батерија. Микро дизајн. Фотоелектрична технологија за сензори. Батерија-управувана.

Основните својства

Додатоци на производот