oneOone Полиестерски Спанде Светло Зелена Ткаенина Детски Фустан Материјал Ткаенина За Печатење Ткаенина Од Дворот Широк
Неодамнешно

oneOone Полиестерски Спанде Светло Зелена Ткаенина Детски Фустан Материјал Ткаенина За Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 1.33

Това е достапна

* Материјал : Полиестерски Спандекс/ Спандекс (95% Полиестер, 5% Спандекс )* Ширина : 56 инчи широк (142 см), 4 Насочно Истегнување* ГСМ : 200 Гсм Предиво Брои : 40Д*40Д * Карактеристика : Фитил За Влага, Суво Вклопување, Отпорен на Смалување, Без Проегирно. * Употреба : Широко Се Користи Во Активни-носат, фустани, блузи, танц облека, облека, хеланки и многу занаети проекти! * Нега на миење : рачно миење одделно во ладна вода, благ детергент. Не нанесувајте на тоа хлор, белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Лежеше рамно за да се исуши, не се стега. Не пеглајте и не чистете. * За Брендот : one Oone е едношалтерска продавница за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме gots (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило 95% Полиестер 5% Спандекс, 4 Насочно Истегнување. Спандекс, познат и како еластан или Спандекс, е синтетичко влакно најпознато по својата еластичност. Кога се комбинира Со Полиестер, спандексот прави совршена ткаенина за употреба при активно носење, бидејќи спандексот е растеглив и може да ја задржи својата оригинална форма и полиестер. Широко Се Користи Во Активни-носат, фустани, блузи, танц облека, облека, хеланки и многу занаети проекти!. Продадени во чекори од 1 Двор (40" или 100 см). Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина. Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за миење : рачно миење одделно во ладна вода, благ детергент. Не нанесувајте на тоа хлор, белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Лежеше рамно за да се исуши, не се стега. Не пеглајте и не чистете. Печатете Ткаенина Покрај Дворот , Отпечатоци Од Ткаенина По Двор ,Печатена Ткаенина 1 Двор ,Ткаенина За Печатење БТИ , Ткаенина ЗА Шиење ЗА Печатење БТИ ,Печатена Занаетчиска Ткаенина БТИ ,Ткаенина За Печатење По Двор, Декор Ткаенина Печатена БТИ.

Основните својства

Додатоци на производот