1.66 кт принцеза сече сино симулирани танзанит 14к розово злато годишнина ангажман прстен големина 9.25
Неодамнешно

1.66 кт принцеза сече сино симулирани танзанит 14к розово злато годишнина ангажман прстен големина 9.25

DEN 0.67

Това е достапна

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад. направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклучително И Ангажмани,. Денот на вљубените, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката,. или Дипломирање. Испорачано во нашата Бесплатна Кутија за Подароци и сместено. вашиот избор на цврсти 14k или 18k автентицирани печат злато; секој. предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара. Пучи, загарантиран да биде вистински, без конфликти и придружуван. Со Нашата Автентичност Картичка. Нашето персонализирано ласерско гравирање. идеален е за секој спомен, подарок или спомен. А 60-ден кавга слободен враќање. опцијата се нуди Со Ограничена Доживотна Гаранција за. сите предмети, покривајќи оштетени, обезбоени или заматени камења; заменети без. полнење. Страничните камења се премиум руски Симулирани Дијаманти,. имитирање на појавата на откопани дијаманти. Лабораторија создадена и извори природно, Симулираните Скапоцени Камења личат. вистински скапоцени камења со еден или повеќе својства. Симулирани скапоцени камења опфаќаат зелена,. 100% еколошки метод за создавање. . ** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш. по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на информации@ (максимум. од 6 карактери за текст) * * Симулиран Син Сафир : Богат со боја, носен поради неговата способност да ослободува емоционално и ментално страдање бидејќи привлекува среќни расположенија, потопувајќи ве во светлина. Роден камен во септември. Симулиран Александрит : Се Смета за скапоцен камен во петокот, роден камен во јуни и 55-годишнина од бракот скапоцен камен. Симулиран Смарагд : Роден Камен На Мај, изведен од грчкиот збор "смарагдус" што значи зелен. Се верува дека му дозволува на носителот увид, просперитет и вистинска љубов. Симулиран Руби : Познат од Древниот Египет како скапоцен камен На Египетската божица на војната. Бојата на љубовта и страста, заедно со богатството и просперитетот. Рече дека ја имитира срцевата Чакра. Родниот Камен на јули. Симулиран Танзанит : Потекнува од Танзанија, роден камен во декември и познат по тоа што го поддржува прочистувањето на телото додека ја стимулира перцепцијата и интуицијата. 1.66 карат принцеза сече сино симулирани танзанит 14 каратно розова Роза Цврсто злато невестинска годишнина ангажман свадба пасијанс со акценти прстен.

Основните својства

Додатоци на производот