Природниот И Органски Дезодоранс На Лафе Стап Свеж-2. оз
Неодамнешно

Природниот И Органски Дезодоранс На Лафе Стап Свеж-2. оз

DEN 2.67

Това е достапна

Природниот И Органски Стап За Дезодоранси На лафе Свеж Опис : Природните и Органски стапчиња За Дезодоранси за Извртување се направени со сода бикарбона, органско масло од коноп и есенцијално масло што обезбедуваат природни антибактериски својства. Природните и Органски стапчиња За Дезодоранси за Извртување не се боење и хипоалергични. Нашите чисти и едноставни формулации избегнуваат синтетички и хемикалии добиени од нафта, како и производи базирани на алкохол. Значи, не сте изложени на груби хемикалии или токсични состојки кои можат да бидат штетни за вашето тело. Сите наши чисти природни хипоалергични производи за дезодоранси за нега на тело се без алуминиум хлорхидрат! Нашата кредибилна линија на производи од сите природни кристални дезодоранси стапчиња, дезодоранси камења и спрејови со алое вера е она што вашата дневна рутина за нега на телото го посакува и заслужува. 100% хемиски слободен. Одрекување Овие изјави НЕ се оценети од фда. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. ? Ние Сме компанија Во Тексас, семејна сопственост која започна во 1994 година ? За секое купување, донираме 1% од нашиот профит за поддршка на превенција од рак на дојка ? Направено само со есенцијални масла и природни/органски состојки.

Основните својства

Додатоци на производот