4-светло 19,7-во W рачно изработено потресено дрво кафеаво и четкано црна фарма куќа Фенер лустер за кујнски остров, трпезарија, спална соба, дневна соба
Неодамнешно

4-светло 19,7-во W рачно изработено потресено дрво кафеаво и четкано црна фарма куќа Фенер лустер за кујнски остров, трпезарија,

DEN 0.67

Това е достапна

Овој 4-светлосен лустер за дрвени куќи со дрвена куќа има уникатен дизајн на фенер нуди стилизирано, рустикално осветлување и малку мека, топла, домашна светлина, компатибилна со најразлични декор. Со потресено дрво кафеава завршна рамка и четкани црни завршни раце, оваа кујна на светлината на островот создава функционално уметничко дело, носи прекрасен рустикален изглед во вашиот сладок дом .. Карактеристики : . Денезии : Мерки 19.7 "Ширина x 24.6 " Висина x 19.7 "Lenght (не е инсталирано), прилагодлива висина од 27,6 " до 84,6 ". Сијалици : За идеално осветлување, користете 4 E12 основно тип Б10 сијалички што се продаваат одделно (40 W максимум-предводени/CFL/блескаво). Компатибилен со затемнети светилки . Гаранција : Нашата 2-годишна ограничена гаранција гарантира вашето целосно задоволство, бесплатни замени на делови кога се добиени скршени парчиња или делови што недостасуваат. Апликација : Широко користена за вашата трпезарија ,kitchen room, staircase, entryway,foyer,guest,host, living room and bedroom,ideal for any kitchen island or dining room table. A natural wood globe frame coated in a distressed brown finish accented by a brushed black plate on top of Strcuture го нанесува лустерот со шармантен знак на земја . Стил : Совршен за поставки за гроздобер или фарма во стилот на фарма . Компатибилни типови на тавани : рамни, наклонети, наклонети и засводени тавани . Сертификации : UL сува локација наведени . Клучни карактеристики : Тип на сијалица : Тип Е12 Б10. Максимална ватажа : 40 W. Боја : Црна, кафеава. Локација : суво. Затемнето : Да. Тип на монтирање : монтирање на таванот.

Основните својства

Додатоци на производот