Активни цврсти шорцеви на Расел Момци, 2-пакувања, големини 4- & хаски
Неодамнешно

Активни цврсти шорцеви на Расел Момци, 2-пакувања, големини 4- & хаски

DEN 3.33

Това е достапна

Совршено за време на игра или вежбање на теренот, шорцевите на овие момчиња од Расел прават одличен додаток на неговата активна облека - и тој добива двајца! Изработена во удобна ткаенина со влага за да му помогне да го задржи кул и суво, вашето момче е поставено и подготвено да оди. Трчање, скокање, играње-тој е покриен и удобен со дизајн со лесна облека и еластична половината. Материјал : 50% рециклиран полиестер/50% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 2 шорцеви. ФИТ : Опуштено. Затворање : Повлечете стил со quакард еластична лента за половината за дополнителна удобност. Ockебови : Двојни џебови од мрежа на страни. Карактеристики : Функционален цртеж; Капката 360 ™ ткаенина за влага за влага. Момчињата влегуваат цврсти шорцеви од Расел.

Основните својства

Додатоци на производот