Заштитена марка на ликовната уметност „Клалет Куп Кактус“ Арт од Мајкл Бланшет Фотографија
Неодамнешно

Заштитена марка на ликовната уметност „Клалет Куп Кактус“ Арт од Мајкл Бланшет Фотографија

DEN 0.33

Това е достапна

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фото-предмет : Флоралстајл : Модерни и современи Производски тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има кактури во пустинска сцена. Истакнати бои : тен, бела, сива, зелена, кафеава, црна Мајкл Бланшет е фотограф со седиште во Hу Хемпшир специјализиран за пејзажи. Неговите слики издвојуваат чувство на спокојство, мистерија и едноставност. Овие атрибути се отелотворени во неговото деловно мото, спокојство во пејзажите. Покрај фотографирањето на Нова Англија, неговата страст за фотографирање се протега низ платото во Колорадо, во јужните Апалачки Планини и во странство на локациите во Франција, Норвешка, Шкотска, Исланд и Италија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Бланшет е фотограф со седиште во Hу Хемпшир специјализиран за пејзажи. Неговите слики издвојуваат чувство на спокојство, мистерија и едноставност. Овие атрибути се отелотворени во неговото деловно мото, спокојство во пејзажите. Покрај фотографирањето на Нова Англија, неговата страст за фотографирање се протега низ платото во Колорадо, во јужните Апалачки Планини и во странство на локациите во Франција, Норвешка, Шкотска, Исланд и Италија. - Кактуси во пустинска сцена.

Основните својства

Додатоци на производот