Трговска марка ликовна уметност „Портокалова крајбрежна ограда“ платно уметност од пикси слики
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Портокалова крајбрежна ограда“ платно уметност од пикси слики

DEN 1.33

Това е достапна

Уметник : Pixie Pics Subject : Pandasse Style : Typal Prodall Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има крајбрежје под портокалово небо. Истакнати бои : жолта, портокалова, вино, црна Делит Ангарад е велшки писател, уметник и фотограф. Таа живее со своето момче во Јужна Африка каде што се во сопственост на неколку мачки и куче. Кога не брка лавови од тревникот, таа го поминува своето време зафаќајќи се во плетеницата на креативни хоби, јаде премногу чоколадо и лови најдобри кафулиња. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Делит Ангарад е велшки писател, уметник и фотограф. Таа живее со своето момче во Јужна Африка каде што се во сопственост на неколку мачки и куче. Кога не брка лавови од тревникот, таа го поминува своето време зафаќајќи се во плетеницата на креативни хоби, јаде премногу чоколадо и лови најдобри кафулиња. - крајбрежје под портокалово небо.

Основните својства

Додатоци на производот