Крег Рамки Маршал чекор композит, широка рамка за слики со црно кафе, сет од 2
Неодамнешно

Крег Рамки Маршал чекор композит, широка рамка за слики со црно кафе, сет од 2

DEN 565.28

Това е достапна

Едноставноста на формата и праволинеарниот профил на оваа рамка за сложени слики од дрво е идеална за оние што украсуваат во движењето за уметност и занаетчиство. Конструиран од 2. 25 "Широк MDF, ова цврсто обликување е завршено со црно кафе, ламинат, во кој има лесен текстура и суптилен изглед на жито од дрво. Униформната градба на ламинат и конструкцијата на MDF ја прават композитната рамка за слика на Маршал, прифатлива опција за Потребно е вашиот декор за занаетчии. Уметност црно кафе; лесно текстурирана ламинатна завршница. Рамката вклучува : стакло, ригидна црна поддршка и претходно прицврстена печатна висечка хардвер. Рамката има фото/печатење/постер од 11х14 инчи (видлиран област намалена за. 25 "на секоја страна поради усната на рамката). Обликување на рамки е широко 2. 25 инчи; Конструкција на композитни дрвени MDF. Рамката е дизајнирана само за wallид што виси (виси хардвер овозможува портрет или ориентација на пејзаж). Сликата не е вклучена.

Основните својства

Додатоци на производот