Трговска марка ликовна уметност „Камен куќа“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, црна рамка
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Камен куќа“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, црна рамка

DEN 2.67

Това е достапна

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзан -пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Камен куќа“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има поле на уредни редови на лаванда што доведува до далечна куќа под виолетово небо. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Основните својства

Додатоци на производот