Пумпа за гориво компатибилна со Форд Ф- 1999- Супер должност 8CYL 10CYL 5.4L 6,8L Централен резервоар со единица за испраќање
Неодамнешно

Пумпа за гориво компатибилна со Форд Ф- 1999- Супер должност 8CYL 10CYL 5.4L 6,8L Централен резервоар со единица за испраќање

DEN 3.00

Това е достапна

Специфит на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електричен конектор : 1 Електричен конектор; Стапка на конектор со пин-пин со 4-понг : 24 галони/час за испраќање на час Вклучено : Со единицата за испраќање на гориво за испраќање на единицата за делот : E2245 M, 3 C3 Z9 H307 GDREPLACES OE Број : 3 C3 Z9 H307 GDWarranty : 1-годишна неограничена миризба на миризба пумпа за пумпа за гориво брзина. Изградени за последно и инженерство за чист, конзистентен проток, пумпите за возење на гориво се подготвени да ги вратат непречните перформанси и супериорната ефикасност на вашиот мотор. Феации и придобивки : Ангажирани производство на внатрешните компоненти се во согласност со ISO 9001 и QS 9000 производствени стандарди и претрпеа ригорозни електрични, Притисок и тестирање на сензорите. Делумноста на електричното дејство за пумпање Одржува енергетски ефикасен излез, без оглед на мешавините на додавање на горивото што влегуваат во системот. Пластика со голема јачина и антикорозивни легури, машински за одржување на најмалку 1 милион циклуси во рамките на услужниот живот на возилото. Сцетувачот спречува честички со големина на микрони да се лизгаат во системот. Коректна обликување на фитформ и димензионално точна пумпа овозможуваат соодветно монтирање во резервоарот или надвор од тенк.compabtital со следниве возила : Позиција : Центар Tankford99 F-250 (подмодел : база , Lariat, XL, XLT) без емисии во Калифорнија, освен Shassis CAB2004 F-250 Super Duty Harley-Davidson Edition 158,0 in. Врво-растојание, без калифорниски емисии2004 F-250 Superdul Harley-Davidson Edition 172.4 in. Into. Chionbase, без калифорниски емисии2004 f- f- 250 Super Duty King Ranch 158.0 in. Клорски растојание, без емисија на California2004 F-250 Super Duty King Ranch 172.4 in. Вилт растојание, без емисии на Калифорнија99-2000 F-250 Super Duty lariat 137,0 in. Иволна вода, без калифорниски емисии99-2004 F-250 SUPER Должност ларијат 158,0 внатре меѓуоскино растојание, без калифорниски емисии2004 F-250 Super Duty Lariat 172.4 in. Извори, без емисии во Калифорнија го заменува бројот на ОЕ : 3 C3 Z9 H307 GD. Број на размена на дел : E2245 M, 3 C3 Z9 H307 GD. Одговара Изберете : 1999-2004 Ford F250 Super Duty 2000-2002.2004 Ford F350 Super Duty 1999.2003 Ford F350 SRW Super Duty и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Основните својства

Додатоци на производот