Додаток Диск Ремен Одговара изберете: 1967-1970, 1972 - ФОРД МУСТАНГОТ
Неодамнешно

Додаток Диск Ремен Одговара изберете: 1967-1970, 1972 - ФОРД МУСТАНГОТ

DEN 2.67

Това е достапна

Заменски појас за најсложените погони на моторот. Поради термичките сили, овој променлив засечен појас всушност се затегнува на погонот додека се загрева. Ова резултира со подобрени перформанси на ременот со намалување на распаѓањето на напнатоста и бучавата.Гумената залиха натоварена со влакна става поголема флексибилност по должината на ременот, но сепак му дава на ременот поголема странична стабилност во макарата.Термички активни затегнувачки кабли за перформанси без одржување кога се правилно инсталирани и затегнати.Формирајте земја за да обезбедите прецизна максимална ширина и димензионална контрола на страничниот ѕид за правилно вклопување во макара, како и помазен, потивок појас за трчање.Ги исполнува или го надминува SAE J636c specifications Gates - Управувано Од Можноста Додаток Вози Појас се Вклопува Одберете : 1968 FORD MUSTANG 8 Cyl 4.7 L 1969-1970,1975-1978 FORD MUSTANG 8 Cyl 5 L 1972-1973 FORD MUSTANG 8 Cyl 5.8 L 1972-1975 FORD F100 8 Cyl 5.9 L 1972-1975 FORD F250 8 Cyl 5.9 L 1977 FORD F100 8 Cyl 5 L 1997 CHEVROLET GMT-400 8 Cyl 7.4 L 1968 МЕРКУР COUGAR 8 Cyl 5 L 1980-1987 FORD F150 8 Cyl 5.8 L 2011-2018 ISUZU НПР 4 Cyl 3 L 1980-1987 FORD F250 8 Cyl 5.8 L 1967 FORD MUSTANG 8 Cyl 6.4 L 1978-1979 FORD THUNDERBIRD 8 Cyl 5.8 L 1967 ПЛИМУТ BARRACUDA 8 Cyl 4.5 L 1970,1972-1973,1976-1979 МЕРКУР COUGAR 8 Cyl 5.8 L 1978-1979 FORD F250 8 Cyl 7.5 L 1972-1975 FORD F350 8 Cyl 5.9 L 1972-1975 ЏИП ЏИП 8 Cyl 5 L 1972-1973,1976 FORD GRAN TORINO 8 Cyl 5.8 L 1966,1968-1971 DODGE СТРЕЛА 6 Cyl 3.7 L 1970,1972-1973,1978-1979 FORD LTD 8 Cyl 5.8 L 1997 GMC СИЕРА 8 Cyl 7.4 L 1981-1987 FORD BRONCO 8 Cyl 5.8 L 1968-1969 ПЛИМУТ BARRACUDA 8 Cyl 5.2 L 1967-1969 DODGE CORONET 8 Cyl 5.2 L и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

Основните својства

Додатоци на производот