Супериорен Конец Брои Јорган Покритие Сет, Слива, Кралот Калифорнија Крал
Неодамнешно

Супериорен Конец Брои Јорган Покритие Сет, Слива, Кралот Калифорнија Крал

DEN 0.33

Това е достапна

Завршете го вашиот ансамбл за постелнина со Супериорниот Комплет За Покривање На Јорган Од 400 Конци. Специјално Изработен од најмекиот Египетски Памук и издржлив број на конци од 400, овој комплет може да се пофали со неверојатно меко чувство и суптилен сјај од неговата сатенска завршница. Луксузните Египетски Памучни влакна се вртат за да создадат природно дише, кадифен и издржлив материјал. За ваша погодност, овој јорган се затвора со јасни, скриени копчиња што нема да се вратат. Вклучените шамови за перници покажуваат прирабница од 2 инчи за да му дадат на вашиот кревет завршен изглед. Омекнување по секое перење, овој комплет е достапен во различни бои за да одговара На вашиот сегашен ансамбл За постелнина Супериорен Комплет За Покривање На Јорган Од 400 Конци,Крал/ Калифорниски Крал : Комплетот Вклучува : една покривка за јорган, две шами за перници (двојната големина вклучува една измама за перници). 100% Египетски Памук. Сетот може да се пофали со суптилен трепет од шарени сатенски ткаат. Јорганот се затвора со јасни, скриени копчиња и внатрешни аголни врски за да се задржи вметнувањето на место. Перница шам има 2" прирабница детали и плик затворање. Бои : Бургундска, Златна, Сива, Ловец Зелена, Слонова Коска, Светло Сина, Мока, Темносина, Слива, Платина, Мудрец, Бела. Идеален за употреба во текот на целата година. Квалитет : еднослојна конструкција. СЕРТИФИКАЦИЈА : Оеко-ТЕКС Сертифициран за исполнување на безбедносните и еколошките стандарди. Грижа : машина за перење. Ве молиме следете ги упатствата за нега на етикетата со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно. Спецификација на производот : 3 парче сет (Близнак е 2 парчиња). Перница шам заврши со 2 инчен прирабница. Плик перница шам затворање. Јасно затворање на копчето на капакот на јорганот. Внатрешни аголни врски во капакот на јорганот. Еднократно. Сатен ткаат заврши. 400 конец брои. Египетски Памук. Димензии : Кралот / Калифорнија Кралот Навлаката За Јорган Е долга 106" широк х 92", Шемите За Перници се долги по 20" широки х 36".

Основните својства

Додатоци на производот