10К бело злато швајцарско сино топаз и карат Т.В. Дијамантски безобразни обетки
Неодамнешно

10К бело злато швајцарско сино топаз и карат Т.В. Дијамантски безобразни обетки

DEN 3.00

Това е достапна

10К бело злато швајцарско сино топаз & 1/8 carat T.W. Дијамантски безобразни обетки обетки, изработени со оригинални швајцарски сини топаз и дијаманти. Модните можности се бесконечни кога овие разноврсни швајцарски сини топаз и дијамантски бесконечни обетки се дел од вашата колекција за накит. Детали за обетки Должина : 21,42 мм. Поддржувања : Пост. Метал : 10к бело злато. Заврши : Полиран. Пакување : Бокс. Камен детали од камен : Швајцарски сина топаз. Вкупна тежина : 1/2 ct . Централен камен Големина : 5 mm x 3 mm. Облик : круша. Поставување : ПРОНГ. Детали за дијаманти Вкупна тежина : 1/8 ct . оценка на боја : I-J. Јасност : I2-I3. Облик : круг. Поставување : ПРОНГ.

Основните својства

Додатоци на производот