Nokian Hakkapeliitta R Зима 235 50R 100R XL Патничка Гума Одговара: 2006-Тојота Рав База, 2008 - Nissan Непријателските
Неодамнешно

Nokian Hakkapeliitta R Зима 235 50R 100R XL Патничка Гума Одговара: 2006-Тојота Рав База, 2008 - Nissan Непријателските

DEN 2.67

Това е достапна

Nokian Hakkapeliitta R5 235/50 R17 100r Xloverviewn Nokian Hakkapeliitta R5 е зимска гума без навртки за патнички автомобили и дизајнирана да испорачува бескомпромисен стисок и паметни карактеристики за возење за секој ден од зимата. Нудејќи ја најчистата форма на безбедност, Hakkapeliitta R5 е иновативна комбинација на чист зимски стисок, тишина и еколошка пријатност. Новиот дизајн Со Двоен Блок зафат нуди супериорен стисок и ракување, додека одличните перформанси на мразот се загарантирани со уникатните Кристали за Држење На Арктикот. Кристалите за зафат на арктикот во рамките на шарата работат како вградени столпчиња за да го зголемат стисокот, дури и кога гумата се истроши, во зимски временски услови. Дизајнот со двоен Блок зафат ги подобрува перформансите на стисокот и ракувањето. Гуменото соединение со зелена Трага ја намалува отпорноста на тркалање за да ја подобри ефикасноста на горивото и да го намали влијанието врз животната средина. Зимскиот Безбедносен Индикатор во шарата им овозможува на возачите визуелно да ја видат преостанатата длабочина на шарата на нивната гума. Изграден со природна гума, рециклирано управување и масла добиени од растенија и борова смола за дополнително намалување на влијанието врз животната средина. Одговара : 2014-15 Nissan Непријателските Изберете S 2016 Kia Sportage LX 2011 Kia Sportage LX 2012-13 Kia Sportage База 2014-20 Mitsubishi Outlander ES 2011-12 Mitsubishi Outlander СПОРТ ES 2018-20 Mitsubishi Затемнување Крст ES 2002-04 Mazda Почит DX 2007-12 Мицубиши Outlander Es 2022-23 Mitsubishi Затемнување Крст Es 2013 mitsubishi Outlander Xls И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Основните својства

Додатоци на производот