Арома на свеќи за арома на свеќа
Неодамнешно

Арома на свеќи за арома на свеќа

DEN 191.84

Това е достапна

Candletekâ декор - Арома терапија со запалена свеќа - описи на невен : оваа терапија со арома на свеќи ја исполнува вашата дневна соба, спална соба, канцеларија или каде и да ја ставите со прекрасен мирис на невен! Восокот на восокот од слонова коска, безмилосен свеќа го испорачува топол и добредојден ефект на природното светло-без кавга (или опасност) на отворен пламен. Сламните свеќи се одлични за домови со мали деца! Постојат 3 поставки, расположение - стомакот на свеќата нежно се менува низ сите бои на виножитото. Свеќа - стомакот на свеќата е исклучен, а врвот е осветлен и трепка исто како вистинска свеќа! Комбинација - и стомакот и горниот дел се осветлени и функционираат! Вклучен е адаптер за наизменична струја што е потребен за употреба на карактеристиката на арома на терапија. Неплатната свеќа исто така ќе работи во режим на батерија (бара 3 батерии АА, кои не се вклучени) Елементот за греење нема да работи во режим на батерија. Мерења : Свеќа 6 "H x 3-1/2" Карактеристики на дијамант : Оваа терапија со арома на свеќи ја исполнува вашата дневна соба, спална соба, канцеларија или каде и да ја ставите со прекрасен мирис на невен!. Се смета дека мирисот на лаванда има смирувачки ефект што може да помогне во релаксација и намалување на вознемиреност . Восокот на восокот од слонова коска, безмилосен свеќа го испорачува топол и добредојден ефект на природната свеќа-без кавга (или опасност) на отворено Пламен . безмилосните свеќи се одлични за домови со мали деца!. Постојат 3 поставки, расположение - стомакот на свеќата нежно се менува низ сите бои на виножитото . Свеќата - стомакот на свеќата е исклучен, а врвот е осветлен и трепери исто како вистинска свеќа!. Комбинација - и стомакот и горниот дел се осветлени и фукциски!.

Основните својства

Додатоци на производот