Дизни Песни За Две Тромбони: Лесни Инструментални Дуети
Неодамнешно

Дизни Песни За Две Тромбони: Лесни Инструментални Дуети

DEN 175.84

Това е достапна

(Лесни Инструментални Дуети). 23 фаворити На Дизни во лесни аранжмани за дуети за двајца инструменталисти се прикажани во оваа колекција : Убавицата И Ѕверот * Круг На Животот * Вечно * Пријател како Мене * Колку Далеку Ќе Одам * Пушти Го * Мики Маус Марш * Суперкалифрагилистичкиекспијалидокус * кога сакате На Ѕвезда * Цел Нов Свет * Зип-А-Ди-Ду-Дах * и многу повеќе. Аранжманите работат за два тромбона или може да се користат и со другите наслови од месинг или дрвен ветер од оваа серија. * ИСБН : 9781540037121 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2018-11-01.

Основните својства

Додатоци на производот