10К бело злато швајцарско сино топаз и карат Т.В. Дијамантски ореол прстен
Неодамнешно

10К бело злато швајцарско сино топаз и карат Т.В. Дијамантски ореол прстен

DEN 3.33

Това е достапна

10К бело злато швајцарско сино топаз & 1/5 карат Т.В. Дијамантски ореол прстен, изработен со оригинални швајцарски сини топаз и дијаманти. Погледнете ги новите височини со овој елегантен прстен за ореол со бело злато од 10к. Се одликува со оригинална швајцарска сина топаз центар, нагласена со дијаманти со тркалезни и багета, поставени во карактеристична лента за вртење. Ширина на детали за прстенот : 10,70 мм. Метал : 10к бело злато. Позлата : Родиум. Заврши : Полиран. Пакување : Бокс. Камен детали од камен : Швајцарски сина топаз. Вкупна тежина : 5/8 ct . Централен камен Големина : 6 mm x 4 mm. Облик : круг. Поставување : ПРОНГ. Детали за дијаманти Вкупна тежина : 1/5 ct . оценка во боја : I-J. Јасност : I2-I3. Облик : круг, багета. Поставување : ПРОНГ.

Основните својства

Додатоци на производот