Десерт со сосови со сосови на десерт на кралот, горчливо чоколадо, 10. Оз
Неодамнешно

Десерт со сосови со сосови на десерт на кралот, горчливо чоколадо, 10. Оз

DEN 79.68

Това е достапна

Кралскиот шкаф горчлив сос од чоколадо е сос без глутен и кошер со чоколадо. Секој 9,5 мл. Тегла има 10 порции од 2 лажици. Нашиот чоколаден сос е направен од чисти и едноставни состојки како крем, путер, чоколадо и какао. Користете го нашиот горчлив чоколаден сос како фонд или испрскан над десерти. Погледнете Панел за факти за исхрана за алергени. Земја на потеклото : Соединетите држави Кошер : Јесиз : 10.4 Ozpack of : 12 продавач на единици : Cathering Redients : Sugar; Cream; Butter; сол; сол; незасладено чоколадо; какао во прав; култивирано не -масново суво млеко млеко; какао; крем; десерти; Фуџ; мраз; млечен сос, горчливо чоколадо. Без глутен. Свилени мазни лажици од скромен. Нашиот чоколаден сос е направен со употреба на чисти и едноставни состојки како крем, путер, чоколадо и природно какао. Изматете се на сладолед, овошје, колачи и кафеави. Промешајте го во кафе и милкши. Користете го како fondue или само предајте се на искушението и да го вкусите од лажицата! Подготвен е за употреба. Извадете од тегла и загрејте во контејнер без микробранова печка 10 секунди или додека не може да се влева. Производ. од САД.

Основните својства

Додатоци на производот