Замена на солза за замена за маска за очи, сет од 2
Неодамнешно

Замена на солза за замена за маска за очи, сет од 2

DEN 0.67

Това е достапна

Две пакувања за замена на топлина што треба да се користат со топла компресија на отворено око со солза за суви очи. Маската за топлина со солза е еднократна, удобна, ефикасна, и FDA расчистена. Термичката маска со расчистена FDA Celed Restore е прва и единствена топла компресија со отворено око. Развиени со врвни офталмолози за снабдување на очните капаци со терапевтска топлина. Олеснување за суви очи, стихови, иритација, корани трепки, алергии, притисок на синусите, главоболки, подуени и чешачки очи. Оваа само-загревачка маска за топлина на очите обезбедува ефективна топла и ладна терапија за очите. Притиснете го металниот диск во пакетот за топлина и гледајте го загревајте за неколку секунди. Прикачете го топлинскиот пакет на маската со усогласување на дупките за очи. Ставете ја маската и прицврстената топлинска пакет над очите и зацврстете со прилагодливите ленти. Носете ја маската 10 минути или како што е пропишано од вашиот лекар. Не е потребна микробранова печка! Пакетите за топлина се еднократно до 90 пати! Едноставно реактивирајте ги пакувањата за топлина со ставање во врела вода 5-10 минути. Искусете ја домашната спа -терапија! Оваа маска вклучува отстранлив, капакот за перење. Студената компресија за употреба со алергии и проблеми со синусите - ставете ги топлинските пакувања во фрижидер пред употреба. Студените компреси можат да помогнат во намалувањето на воспалението, црвенилото, иритација, оток, подпухналост и болка во синусите. Само-загревање, издржливо и еднократно-се активираат со едноставно притискање на металниот диск во пакетот за топлина, не е потребна микробранова печка. Tear Restore има за цел да ви го олесни животот - поддржан од лекарите ширум светот. Производите од солзареди обезбедуваат погодни и ефикасни решенија за причините за иритација на очите. Повеќе нема да трошите 10-15 минути секој ден заслепени до вашата микробранова печка. Придружете им се на илјадници луѓе кои нашле олеснување од иритација на очите и го максимизираат својот живот со солзи. Топлинските пакувања се еднократно до 90 пати со ресетирање на нив во врела вода неколку минути. Овој процес ги чисти топлинските пакувања и обезбедува хигиенски третман на секоја употреба. Топлата компресија со солзаресторе го претвора вашиот дневен третман на суво око во домашно спа -искуство.

Основните својства

Додатоци на производот