Задоволството на пекарот на Ентенман, мини кафеави чоколади, торти за чипови, брои
Неодамнешно

Задоволството на пекарот на Ентенман, мини кафеави чоколади, торти за чипови, брои

DEN 49.92

Това е достапна

Замислете колку е вкусно меко печено колаче со чоколади чипови што се гриеше удобно во влажното фудиско кафеаво, ќе вкуси. Задоволството на пекарот на Ентенман, мини -кафеави чоколади, колачи со чоколади го прави овој сон реалност. Совршени за целото семејство, тие се индивидуално завиткани за свежина и се совршена големина за изненадување за ручек, после училишен третман, слатка закуска на полноќ или во секое време вкусен десерт. Тие одат одлично со кафе, чај или ладна чаша млеко. Од 1898 година, името на Ентенман се залагаше за влажни и вкусни печива. Со текот на годините, семејствата го направија дел од Ентенман од нивните секојдневни животи и посебни прилики. Тоа е традиција на квалитет што се наоѓа во секој производ печен со грижа секој ден. Земете кутија со воодушевување на Baker's Bakers Mini Brownie Chocolate Chito Cocks за вашата следна забава, спортски настан или закуска! Оваа ставка е стабилна полица. Опис на големината : Редовно. Содржи осум (8) вкусни и индивидуално завиткани од Bakern's Baker's Delights Mini Brownie Chocolate Chito Cip. Комбинира меко печено колаче со чоколадни чипови и влажна фрудна кафеава боја. Нашите колачи со чоколади со чоколади на нашиот пекар се совршени и погодни за грицкање за сите членови на вашето семејство. Мини во големина, а не во вкус!. Совршено големина, совршено вкусно.

Основните својства

Додатоци на производот