Mohawk Home Prismatic Siena Pink Traditional Floral под крошна за печатено подрачје, 5'x8 ', розова
Неодамнешно

Mohawk Home Prismatic Siena Pink Traditional Floral под крошна за печатено подрачје, 5'x8 ', розова

DEN 1366.72

Това е достапна

Персискиот инспириран дизајн на стариот свет е преименуван во палета за заниткување на розово розово, неутрален крем од слонова коска и сребрена сива боја во метамот на областа Мохавк домови. Модернизирани со вознемирувачки и современи техники за ерозија на бои, килимот на областа Сиена нуди бохо шик шарм совршен за да ја полира секоја спална соба, трпезаријата, дневната соба, фоајето или друг простор каде што копнеете малку боја! Кога станува збор за бојата, небото не е повеќе граница со бесконечните можности на револуционерната призматична колекција Мохавк. Размислено направено во Соединетите држави во мали серии користејќи го ексклузивниот печатач за прецизно прецизно инјектиран во домови во Мохавк, призматичката колекција ги редефинира печатените килими, буквално еден оригинален дизајн во исто време. Секој стил во оваа колекција има супериорна јачина, отпорност на дамки и пријатна мека допир. Свесно создаден со Everstrand предиво, Mohawk Homes Exclusive Premium Recikled Polyester произведен од пост-потрошувачки пластични шишиња со вода, оваа колекција нуди опции за животната средина кои се лесни за очите колку што се светот околу нас. 100% полиестер (Everstrand Pet). Цитната подлога со точна или слична големина на вашиот килим е од суштинско значење за одржување на вашиот килим привлечен и долготрајно. Мохавк секогаш препорачува употреба на подлога за килим отпорна на лизгање под вашиот килим . Мерки : 5'x8 'Висина на купот : 0,41 инчи. Прецизната боја на инјектиран исечен куп изработен од Ever Strand Non-Skid La Tex Recoding обезбедува зафат и му помага на килимот да остане на место. Дамки и избледени отпорни влакна. Семејна соба; Кујна; Трпезарија; Домашна канцеларија; Спална соба; Дневна соба; Гејмерска соба; Подрум; Соба за перење.

Основните својства

Додатоци на производот