Магнолија испари млеко, Флорит Оз
Неодамнешно

Магнолија испари млеко, Флорит Оз

DEN 2.33

Това е достапна

Направено со вистински, едноставни состојки, магнолија испареното млеко обезбедува автентичен вкус за вашите омилени латински и американски рецепти. Лесен за употреба, можете да ја користите целата конзерва во вашите омилени десерти или да ја користите како замена за свежото млеко, разредување со еднаква количина ладна вода и разладување во фрижидер. За да се користи како крема за кафе или чај, додадете магнолија испарено млеко директно од конзервата. Со скоро 70 години наследство, Магнолија испареното млеко е бренд потрошувачи доверба за да го направи секој рецепт посебен. Ние користиме вистинско, свежо млеко и без RBST и нема вештачки вкусови. Ние сме горди да им понудиме на потрошувачите производ кој е вистински запечатен, овластен глутен и кошер (кок-млечна). Ние стоиме на високо квалитетни состојки на Магнолија за сите ваши потреби за печење. Без разлика дали станува збор за класиците, како гурмански, зачудувачки карамел флан, или мека, бујна торта од Трес Лехс, Магнолија е бренд на кој можете да му верувате додека ги правите сите добри работи. Вкус што го сакате, квалитетот на кој му верувате, по прифатлива цена Додадете малку радост на вашите омилени рецепти со нашата магнолија испарено млеко! Користете ја целата конзерва во вашите омилени рецепти . Нашето испарено млеко користи 100% американско млеко, без RBST и без вештачки вкусови . Сертифициран вистински печат, без глутен и кошер (кок-млекарница). Млекото, содржи 0,5% или помалку од : дипотасиум фосфат, карагенан, витамин Д3.

Основните својства

Додатоци на производот